praca poznań

Praca Poznań – jak znaleźć dobrego pracownika na etat?

Obecnie mamy do czynienia z erą pracowników. Coraz trudniej jest znaleźć odpowiedniego specjalistę do biura i fachowca do pracy na produkcję. Praca Poznań – jak szukać pracownika, żeby znaleźć najlepszego?

Osoby szukający pracy na pełen etat, szczególnie pracownicy umysłowi, są bardziej świadomi, niż kilka lat wcześniej. Oprócz wykształcenia wyższego, bardzo często uczestniczą w dodatkowych kursach, szkoleniach, a także studiach podyplomowych. Wiąże się to z tym, iż rosną ich oczekiwania. Grupowe ubezpieczenie, karty sportowe, opieka medyczna, możliwość częściowej pracy zdalnej – to co kiedyś było oferowane przez nieliczne przedsiębiorstwa, jest teraz standardem. Minęły czasy, gdzie pracownik był związany z jedną firmą przez całe życie. Obecni etatowcy nie mają problemu ze zmianą pracy. Liczy się nie tylko wysoka wypłata i dodatkowe benefity. Ważna jest także pozytywna atmosfera i elastyczność. Jak więc znaleźć dobrego pracownika?

Pracownicy z Ukrainy

Praca Poznań – zacznij od dobrego ogłoszenia o pracę
Przede wszystkim ważne jest to, co napiszesz w ogłoszeniu o pracę. Wiele firm nie chce zdradzać zbyt wiele i pisze same ogólniki. To wielki błąd. Dokładnie napisz, czego oczekujesz oraz co możesz dać w zamian. Wolisz podzielić się wszystkimi benefitami na rozmowie w cztery oczy? Niepotrzebnie tracisz czas – te informacje możesz z powodzeniem umieścić w każdym ogłoszeniu, a także na swojej stronie internetowej. Po drugie – bądź elastyczny. Gdy chcesz zaproponować spotkanie osobie, która obecnie jest czynna zawodowo, zrób to kilka dni wcześniej. Uszanuj to, że Twój przyszły pracownik ma obecnie zobowiązania wobec obecnego pracodawcy i być może, musi wziąć wolny dzień, aby poświęcić czas na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj o profesjonalizmie. Nie pisz SMS-ów, tylko zdecyduj się na kontakt telefoniczny.


Jak znaleźć dobrego fachowca?
W przypadku gdy szukamy kadry pracowników fizycznych, możemy wziąć pod uwagę kandydatów zagranicznych. Pracownicy z Ukrainy bardzo często są zrzeszani w agencjach pracy. W szybki sposób możesz zatrudnić duża liczbę sprawdzonych osób. Strony formalne leżą po stronie agencji – nie musisz martwić się o karty pobytu czy pozwolenia. W razie pytań i wątpliwości, czy pracownicy z Ukrainy odnajdą się w Twojej firmie, możesz skonsultować się z doradcą.