Meble kuchenne Poznań

Meble kuchenne Poznań – poznaj trendy 2021

Jakie kuchnie Poznań wybieramy w czasie pandemii? Jakie obecnie panują trendy? Dowiedz się, jakie meble kuchenne Poznań są najmodniejsze w tym sezonie!


Pandemia zrewolucjonizowała branże meblarską. Izolacja zmieniła nasze decyzje zakupowe. Co więcej, zamknięte sklepy nie powstrzymały Polaków przed organizacją remontów w domu. Zmiana stylu życia wymusiła na nas zmianę w aranżacji naszych mieszkań. Spędzamy coraz więcej czasu w domu, a więc zależy nam na wysokiej funkcjonalności i łatwości w utrzymaniu kuchni w czystości. Coraz większą wagę przykładamy do dezynfekcji powierzchni, a więc materiały, które wybieramy są trwałe i solidne. Kolejną rzeczą, która się zmieniła kilka lat temu i jest nadal obowiązującym trendem, jest łączenie części jadalnej z częścią wypoczynkową naszego domu. Kuchnia jest otwarta i zaprasza nie tylko do gotowania, ale i spędzania wolnego czasu. Przez to, ważne jest, aby stylem współgrała z salonem. Dodatkowo zależy nam, aby kuchnia prezentowała się elegancko, gdy goście będą w naszym domu.


Meble kuchenne Poznań – jakie trendy panują w 2021 roku?
Niezmiennie od zeszłego roku w najmodniejszych kuchniach króluje minimalizm. Trend eko przerodził się w powrót do natury. Coraz chętniej wybieramy naturalne materiały, a także kolory. Minimalizm jednak nie wyklucza się z elegancją. Często zieleń i drewno miesza się ze złotem. Przeszklone górne szafki oraz dekoracyjne żłobienia frontów podkreślają klasyczny styl wnętrza. W 2021 roku stawiamy na złote dodatki – uchwyty, krany czy fototapety z przewodnim miedzianym kolorem. Kolejnym trendem są seledynowe lub lazurowe szafki inspirowane latami 50. i 60. Kuchnie Poznań w 2021 roku to kuchnie w stylu retro. Bez wysiłku znajdziesz wiele sprzętów i ozdób stylizowanych na tamte czasy. W sklepach możesz znaleźć lodówki, zlewy, a nawet czajniki rodem z szalonych lat 50.

kuchnie poznań


Meble kuchenne Poznań – meble modne, ale czy ergonomiczne?
Tym, co wyróżnia nowoczesne kuchnie 2021 roku, jest ich niezwykła funkcjonalność i ergonomia. Stawiamy na sprytną organizację – większość rzeczy chowamy do szafek, które są bardzo pojemne. Związane jest to z tym, iż nie chcemy aby goście siedzący w salonie oglądali nasze przyprawy czy kubki. Dodatkowo, coraz częściej decydujemy się na wykonywanie mebli na wymiar. Gotujemy coraz więcej, a więc chcemy, aby wysokość blatów i szafek była dostosowana do naszego wzrostu.