Kosmetyki organiczne Toruń

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz – Zadbaj o naturalną pielęgnację

Czy wiesz, że możesz dbaj o swoje ciało tylko i wyłącznie przy użyciu naturalnych kosmetyków? Są one całkowicie bezpieczne w użytku, a jednocześnie dbają o środowisko i planetę. Czy warto jest stosować kosmetyki ekologiczne? Co to jest slow life? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Slow life – Zdrowie i bliskość natury

Dużo osób podczas pandemii zaczęło stawiać na dbałość o siebie i planetę. Sport, medytacja, joga, zdrowe odżywianie to najmodniejsze hobby w tym sezonie! Coraz więcej osób decyduje się na slow life, czyli właśnie skupienie się na sobie. Określa się to także jako zwolnienie, odprężenie. czy warto trochę zwolnić? Oczywiście, że tak. Skupiając się na sobie, ograniczamy stres i wytwarzamy więcej endorfin, które dodają nam energii nawet w gorsze dni!  

Stosowanie kosmetyków naturalnych

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz są kosmetykami stworzonymi z naturalnych i bezpiecznie pozyskiwanych produktów, które nie zagrażają środowisku. Dawniej pozyskiwało się wiele składników w sposób nielegalny i niszczący naturalny klimat roślin. Obecnie jest to niemożliwe – rośliny zbiera się z niesamowitą precyzja i delikatnością tak, aby zachowały swoje działanie jak najdłużej. Możemy w nich znaleźć również surowce pochodzenia zwierzęcego, ale tylko jeśli zostały one zdobyte bez szkody dla zwierząt, np. miód czy wosk pszczeli. Mimo tego, że kosmetyki muszą być tworzone z naturalnych składników – wiele producentów oszukuje i obchodzi przepisy. Jeśli chcemy korzystać z kosmetyków organicznych Toruń, musimy nauczyć się czytać składy. Nie powinno być w nich takich substancji jak: oleje mineralne (np. parafina) i pochodne ropy naftowej, glikol propylenowy, parabeny, karbomery, SLS, SLES, syntetyczne barwniki i aromaty, silikony, chemiczne filtry przeciwsłoneczne, DEA, MEA i karbomery.

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz

Gdzie szukać takich kosmetyków?

Kosmetyków naturalnych możemy szukać w internecie. istnieje wiele stron, na których znajdziemy tylko kosmetyki ekologiczne, bio i organiczne. Można też zwrócić uwagę na specjalne aplikacje, które na przykład sprawdzają składy skanowanego produktu. Dzięki temu możemy mieć pewność co do wiarygodności składników producenta.