magnesy Polska

Gadżety reklamujące miasta – skąd ich popularność?

Biznes turystyczny w Polsce rozwija się na przestrzeni lat. Polacy zauważają, że nasz kraj jest ciekawym miejscem pod kątem turystyki i wypoczynku, pojawia się moda na spędzanie urlopów w kraju, poznawanie jego tajemnic czy zwiedzanie nieznanych miejsc. Polska staje się też atrakcyjna dla gości z innych krajów – zarówno dzięki stosunkowo dobrym cenom, jak i pięknym krajobrazom i zabytkom, ale też rozwojowi, jaki od 89 roku ciągle postępuje. Rozwijająca się turystyka wpływa na wiele dziedzin, w tym na branżę reklamową.

Wielkie miasta, bogata reklama

Decyzję o wprowadzeniu akcji reklamowych podejmują zazwyczaj lokalne władze. Samorządy wielkich miast bardzo chętnie promują lokalne atrakcje poprzez różnego rodzaju akcje, ale też dzięki sprzedaży gadżetów reklamowych, takich jak koszulki z nazwą miasta, długopisy, magnesy, smycze. Coraz więcej prywatnych przedsiębiorców produkuje tego typu gadżety, które turyści ochoczo kupują w pobliżu głównych atrakcji. Któż z nas nie widział przedmiotów typu „I love Warszawa” czy magnesów z nadmorską plażą? 

Mniejsze miasteczka, mniejsza promocja?

Czy mniejsze miasteczka również angażują się w tworzenie reklamy swojej małej ojczyzny? Rzeczywiście, analizując rynek reklamowy w Polsce można zauważyć, że istnieje taki trend i z każdym rokiem bardziej się rozwija! Oczywiście odbywa się on na mniejszą skalę, niż w metropoliach, jednak małe miejscowości cieszą się coraz większą popularnością na turystycznej mapie kraju, co przekłada się na zainteresowanie ich reklamą. 

magnesy Londyn

Smycze z Mogilna, kubki z Tarnowa

W jakie gadżety inwestują mniejsze miejscowości? Nie będzie zaskoczeniem odpowiedź, że w dokładnie takie, jak i duże miasta. Odwiedzając szereg mniejszych aglomeracji w celu zbadania trendów reklamowych odnaleźliśmy gadżety, których wygląd i jakość w niczym nie odbiegają od tych wielkomiejskich. Bez problemu nabyliśmy smycze w Mogilnie, Chocimiu, Aleksandrowie czy Zagórzu. W naszej kolekcji zagościły też kubki z Tarnowa, kubki z Mogilna, Podgórza czy Łazów. Znaleźliśmy też magnesy z tych miejscowości, koszulki, balony i przypinki.

Kubek z Mogilna – czy warto inwestować w jego tworzenie?

Popularność gadżetów reklamowych z logiem miejscowości świadczy o tym, że tak! Turyści czy goście, przybywający na dany teren, bardzo chętnie kupują gadżety typu tytułowy kubek z Mogilna. Po pierwsze na pamiątkę, po drugie wcale nie brakuje kolekcjonerów tego typu przedmiotów. Obecnie modne jest przecież kolekcjonowanie magnesów  czy innych gadżetów z miejsc, w których się było. Innym aspektem popularności tego typu przedmiotów jest chęć ich nabycia przez lokalną społeczność. Większość mieszkańców chciałaby mieć smycz ze swojego miasta – smycze z Mogilna zdobyły serca tubylców, którzy wykupili je w ciągu kilku dni. Jest to dowód na to, że warto produkować suweniry nawet w małych miejscowościach!