pmu aftercare

Czy dziś robienie makijażu permanentnego jest bezpieczniejsze?

Makijaż permanentny najczęściej jest nieco bolesny. A czy jest bezpieczny? Oczywiście zdarzają się kobiety, które po PMU (permanent makeup) mają zakażenia, alergie i tym podobne. Jednak zwykle przyczyną jest nie tyle sam makijaż i użyte do niego materiały, co niewłaściwe wykonanie i pielęgnacja PMU aftercare. Jak dbać o makijaż? Czy są jakieś specjalne kosmetyki do tego? Jak powinno być przygotowane studio do zrobienia PMU? Powiemy o tym w artykule.

Makijaż permanentny – Dla kogo?

Dziś każdy ma więcej obowiązków, zadań niż kiedykolwiek. Do tego stres, nieprzespane noce. W takiej rzeczywistości kobiety również chciałyby wyglądać pięknie, jednak nie dla każdej wystarcza czasu na dbanie o siebie, codzienne malowanie i tym podobne. Makijaż permanentny to rozwiązanie dla zapracowanych kobiet, które chcą wyglądać pięknie zawsze – bez względu na to ile mają czasu. Ale jest on ratunkiem nie tylko dla tych, którzy chcą podkreślić swoje naturalne piękno. Jeśli posiadasz jakieś blizny, które są la ciebie wstydliwe lub przypominają ci o czymś, czego nie chcesz pamiętać, możesz poczuć ulgę z PMU. Stosowany jest on także przy chorobach autoimmunologicznych, gdy zanika naturalna linia brwi i rzęs. Ale jak powinien być wykonywany makijaż permanentny?

kosmetyki do makijażu permanentnego

Jak zrobić makijaż permanentny, PMU aftercare

Przede wszystkim, nie można wykonywać takiego zabiegu samodzielnie, ponieważ należy do dość inwazyjnych. Przyzwolenie do tego ma linergistka – czyli kosmetyczka /kosmetolog specjalizująca się w wykonywaniu makijażu permanentnego. Najpierw za pomocą kremu z lidokainą aplikowane jest znieczulenie. Następnie, po 20 minutach rysuje się wzór, który omawiany jest z klientką. Po tym dobiera się barwę tuszu. Kiedy wszystko jest uszykowane można przystąpić do wykonywania makijażu za pomocą sterylnej igły. To tak w uproszczeniu. Ważna jest to sterylna igła. Ale samo zrobienie makijażu to nie koniec. Jeszcze potrzeba odpowiedniej PMU aftercare.  Dziś dostępne są specjalne kosmetyki do makijażu permanentnego, zamknięte w jednorazowych saszetkach, dzięki czemu unikamy zanieczyszczeń, rozwijania bakterii. Należy pamiętać o tym, by nie dotykać miejsca w którym makijaż był robiony brudnymi dłońmi. Tak naprawdę zasady dbania o PMU są podobne, jak przy tatuażu.