Cięcie wodą

Cięcie wodą i wykorzystanie maszyn CNC

Technologia rozwija się z roku na rok. Na rynku pojawiają się nowoczesne maszyny i urządzenia, dzięki którym przedsiębiorstwa rozwijają się. Co kryje się pod pojęciem rozwój firmy? Jest to unowocześnianie maszyn, w celu poprawy jakości usług, skrócenia czasu wykonywania zlecenia, a co za tym idzie, zwiększenia ilości zadowolonych klientów.

Cięcie wodą – co warto wiedzieć o tej metodzie?

Cięcie wodą to powszechna metoda obróbki metali, która wykonywana jest w wielu przedsiębiorstwach. Ma wiele zalet, a urządzenie, które wykorzystuje się do tego to WaterJet. Cięcie wodą to ,,czysta” metoda obróbki metali. Co ważne, dzięki tej metodzie uzyskać można precyzyjne, nawet najbardziej skomplikowane cięcia.

Poznaj zalety tej metody obróbki!

Do największych zalet cięcia strumieniem wody zaliczymy:

  • czystość podczas obróbki – podczas obrania materiałów nie są wytwarzane pyły, co powoduje, że obróbka jest czysta,
  • precyzja – obrabiane materiały są bardzo precyzyjne, nie wymagają dalszej obróbki, gdyż krawędzie wykonane są idealnie,
  • niska temperatura podczas obróbki – do obróbki nie wykorzystuje się wysokiej temperatury, dzięki czemu nie powstają odpryski spowodowane wysoką temperaturą,
  • możliwość obróbki nie tylko metali – możliwe jest obrabianie materiałów nie tylko metalowych, ale również szklanych, ceramicznych czy gresowych.
Cięcie strumieniem wody

Inne znane metody obróbki metali

Oczywiście metod obróbki metali jest więcej. Do innych, równie znanych zaliczymy: frezowanie, toczenie, szlifowanie czy gięcie. Do wielu z tych metod wykorzystuje się maszyny CNC. Są to sterowane numerycznie, komputerowe maszyny, które wykorzystuje się w wielu przedsiębiorstwach. Ich zastosowanie ma same zalety – nie tylko skracają czas wykonywania usług, ale również minimalizują pracę człowieka.

Inwestycja w maszyny CNC to dobra inwestycja. Dla wielu klientów najbardziej liczy się jakość i precyzja, a przy wykorzystaniu tych maszyn, jest to pewne.