Komórki macierzyste Poznań

Leczenie komórkami macierzystymi – nowoczesna metoda leczenia

Medycyna stale rozwija się. Co roku pojawiają się nowe metody leczenia. Dzięki temu choroby stają się uleczalnych. Również i w ortopedii istnieje wiele metod leczenia, dzięki którym wielu pacjentów może zyskać pełną sprawność fizyczną. Wypadek, czy kontuzja nie muszą kończyć się niepełną sprawnością.

Leczenie komórkami macierzystymi – nowoczesna metoda leczenia urazów

Medycyna stale rozwija się. Co roku pojawiają się nowe metody leczenia. Dzięki temu wiele chorób staje się uleczalnych. Również i w ortopedii istnieje wiele metod leczenia, dzięki którym pacjenci mogą zyskać pełną sprawność fizyczną. Wypadek, czy kontuzja nie muszą kończyć się niepełną sprawnością.

Komórki macierzyste Poznań wykorzystywane są do leczenia wielu chorób. Wykorzystuje się je również do leczenia urazów ortopedycznych w przypadku:

  • opóźnionego zrostu lub jego braku,
  • martwicy beznaczynkowej,
  • zespolenia kręgosłupa,
  • regeneracji chrząstki,
  • martwicy kości,
  • regeneracji kości,
  • torbieli kostnych.

Wykorzystanie komórek macierzystych do leczenia to szansa dla pacjentów. Regeneracja uszkodzeń chrząstki, bólu stawów czy zaburzeń zrostu kostnego są możliwe z pomocą tej metody. Systemy pozyskiwania preparatu komórkowego umożliwiają łatwe oraz skuteczne zatężenie komórek macierzystych.

Leczenie komórkami macierzystymi

Komórki macierzyste i ich źródło

Najczęstszym źródłem pozyskiwania komórek macierzystych jest tkanka tłuszczowa. Najczęściej pobierana jest z uda, pośladka lub brzucha. Komórki pozyskać można również ze szpiku kostnego, krwi obwodowej, krwi pępowinowej, tkanki nerwowej, mięśniowej, skóry czy wątroby. W przypadku leczenia ortopedycznego komórki pobierane są najczęściej z tkanki tłuszczowej.

Leczenie ortopedyczne – gdzie szukać pomocy?

Jest wielu specjalistów z zakresu ortopedii. Warto jednak wybrać takiego, który wykorzystuje nowoczesne formy leczenia. Leczenie komórkami macierzystymi wykonywane jest w najlepszych klinikach, dlatego jeśli zmagamy się z urazami lub zwyrodnieniami, najczęściej stawów kolanowych, to koniecznie warto poszukać najlepszego specjalistę. Przed wybraniem konkretnego specjalisty warto zapoznać się z opiniami innych pacjentów, którzy korzystali już z leczenia w tym miejscu. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto wybierać najlepszych specjalistów.